Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

new-2111
چیزی که این روزها در ساخت و ساز بسیار مطرح شده است ، ساختمان هاییست که سازگار با محیط زیست ساخته می شوند. در گوشه و کنار این دنیا پروژه هایی ارائه می شوند که بیش از پیش سعی در سازگار بودن با طبیعت و آسیب نرساندن به آن دارند. این پروژه جدید در فیلیپین نیز به آنها اضافه شده است.
Nautilus Eco-Resort یک ریزورت سازگار با محیط زیست است که هتل هایی شبیه به صدف و برج های آپارتمانی چرخان دارد. طرح مارپیچی این ریزورت بر اساس دنباله فیبوناتچی طراحی شده است تا این ریزورت ظاهری منحصر به فرد و یکدست در عین حال زیبا نیز داشته باشد.

ظرفیت این ریزورت 500 نفر است. ساختمان ها طوری طراحی خواهند شد که کاملا از مواد بازیافت شده این جزیره ساخته شوند.جالب اینجاست که برخی از افرادی که در این آپارتمان های چرخنده اقامت می کنند می توانند در طول روز همیشه نور آفتاب را در اتاقشان داشته باشند چرا که این ساختمان ها طوری طراحی می شوند که کاملا در طول روز بدون اینکه متوجه شوید بچرخند و حتما هر بار که از پنجره به بیرون نگاه کنید چشم اندازی متفاوت خواهید دید.

وینسنت کالوبات 40 ساله طراح این پروژه است ، او که اهل پاریس است می گوید تصمیم دارد با این پروژه کاری کند تا به محیط زیست و سواحل این جزیره کمک کند تا آسیب کمتری ببینند. میهمانان حتی برای گشتن روی آبها باید از قایق های الکتریکی استفاده کنند.
ایده ساخت چنین ریزروتی در این جزیره از اینجا الهام گرفت که با بالاتر رفتن تعداد گردشگران در فیلیپین روز به روز ترس نابود شدن و آلوده شدن این جزیره بیشتر می شود ، ماهیگیری بیش از حد به اکوسیستم منطقه آسیب می رساند و تغییرات زیست محیطی نیز دلیل دیگری برای بوجود آمدن محیطی کاملا سازگار با محیط زیست خواهد بود.
پروژه Nautilus Eco-Resort از تمامی پروژه های در حال اجرا جلوتر است ، در ساخت این ریزورت هیچ چیز دور انداخته نمی شود ، هیچ آلودگی ایجاد نمی شود و هیچ آشغالی نیز در اثر ساخت و ساز ایجاد نخواهد شد.

حتی افرادی که بعدها در این ریزورت اقامت خواهند کرد هم در این پروژه نقش خواهند داشت ، آنها می توانند با جمع آوری آشغال هایی که در جزیره و کنار سواحل ریخته شده است به نوبه خودشان در پاکسازی جزیره کمک کنند. این پروژه نه تنها تفریحاتی متفاوت و منحصر به فرد به میهمانان خود ارائه می دهد بلکه در حفاظت از جزیره نیز کمک خواهد کرد ، میهمانان این ریزورت درک خواهند کرد چقدر طبیعت و محیط زیست مهم است و چطور می توانند از آن محافظت کنند.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *