Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

ghofl

برای سارا نلسون، آشنایی با قفل های دیجیتال از طرف یک دوست “واقعاً بسیار موثر بود”
افرادی مانند سارا ، که با اختلال وسواس فکری (OCD) زندگی می کنند ، اغلب احساس نیاز به تکرار کارهای معمول مانند شستن دست ها ، شمارش اشیا یا بررسی قفل بودن دربها می کنند.
او می گوید: “من تقریباً چندین بار چک کردن در را تکرار کردم ولی نمی توانم بخاطر بیاورم که آیا در را قفل کرده ام ، بنابراین باید برگردم.”
در موارد دیگر، پس از حدود یک ساعت رانندگی دوباره به خانه بازگشته است. خانم نلسون ، که برای دختران پیشاهنگی در چارلستون ، ویرجینیا غربی کار می کند ، توضیح می دهد: “درگیری مغز من تا زمانی که اطمینان حاصل نکنم، متوقف نخواهد شد ”
اما در ماه نوامبر او یک قفل درب دیجیتال نصب کرد که می تواند از طریق تلفن هوشمند خود آن را کنترل کند.
او می گوید: “اینکه فقط بتوانم به تلفنم نگاه کنم و احساس راحتی کنم واقعاً به آرامش من کمک می کند.”
قفل هایی مانند قفل دیجیتال یوکا ، به شما این امکان را میدهد که با استفاده از اثر انگشت و دیگر پارامترهای بیومتریک قفل را باز کنید.
بلوتوث نسبت به وای فای انرژی کمتری مصرف می کند ، اما امکانات کمتری را نیز ارائه می دهد.
وای فای به شما امکان می دهد وقتی از خانه دور هستید قفل بودن درب را ببینید و آنرا کنترل کنید و چهره شخصِ تحویل دهنده ی محصولاتِ شرکتِ آمازون را که می خواهد وارد شود ببینید.
اتصال با وای فای همچنین به شما امکان می دهد تا قفل شما با “الکسا” یا “سیری” صحبت کند ، و هنگام بازگشت به خانه چراغ های خود را روشن کنید و ترموستات را تنظیم کنید.
در سراسر جهان ، بازار قفل های هوشمند در راه رسیدن به ۴٫۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۷ است ، که طبق اعلام شرکت تحقیقات بازار Statista ، ده برابر بیشتر از ۴۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ است.

کلیدهای تلفن های هوشمند نیز در آسیا محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند
در تایوان ، تریسی تسای، معاون تحقیقاتی شرکت گارتنر در امور منازل متصل شده ، اظهار داشت که مردم در حال حاضر از استفاده از تلفن های هوشمند برای انجام خریدهایشان خوشحال هستند بنابراین استفاده از آنها به عنوان یک کلید ، قدم کوچکی است.
چالش دیگر تولیدکنندگان افزایش عمر باتری است ، در حال حاضر عمر این باتری ها حدود شش ماه برای قفل هایی است که از وای فای استفاده می کنند.
راب مارتنز ، مدیر ارشد طراحی در Allegion ، که قفل های Schlage تولید می کند ، می گوید: ” وای فای بسیار چالش برانگیز است و نوعی دستگاهِ اینترنت اشیا است.”
جف پولیوت از سازندگان قفل هوشمند “لاکلی” در مینیاپولیس موافق است که : “بزرگترین چالش ایجاد محصولی است که باتری را خالی نکند.”
یک راه حل این است که اجازه دهید قفل ها در حالت آماده به کارباشند و در مصرف انرژی خود صرفه جویی کنند ، سپس هر چند ثانیه یک بار بررسی کنید تا ببینید آیا باید به وای فای متصل باشند یا خیر. قفل ها به قدری سریع فعال می شوند که کاربر متوجه تأخیری نمی شود ، اما با اتصال گهگاهی در مصرف برق بسیار صرفه جویی می شود.

نصب قفل های هوشمند نیز می تواند مشکل باشد
Yale Locks دارای یک دستگاه مقاوم سازی است که با چند پیچ بر روی قفل موجود قرار می گیرد.
اگر مشکل شما در انواع قفل است و در خانه اجاره ای هستید این قفل ها برای شما کاربردی است. در آسیا و ایالات متحده ، قفل‌ها بسیار استاندارد هستند ، اما در انگلیس ، قفل خانه ها بسیار قدیمی و عجیب و غریب است.
کیت کلارک ، مدیر عامل مستقر در لندن برای گروه ASSA ABLOY در استکهلم ، اعتراف می کند که ” از پیشرفت دربها عقب مانده است”.
برای مناطقی که در آسیای جنوب شرقی با سرعت رشد در حال رشد هستند ، مانند ویتنام و اندونزی ، خانه های مخصوص سپری کردن تعطیلات با قفل های هوشمند محبوب هستند ، اما ممکن است اتصالات اینترنتی نامنظم باشد.
یک راه حل کاملاً کاربردی، توزیع قفل های دیجیتال همراه با اتصال به اینترنت است
چری لیم از Igloohome مستقر در سنگاپور می گوید ، یک سرور می تواند با استفاده از یک الگوریتم، کدی را به شما بدهد که قفل بدون اتصال به شبکه می تواند آن را تشخیص دهد. او می گوید: “قفل می داند که این کد از ۳:۳۰ تا ۵:۵۰ کار می کند.”
اگر قبلاً قفل ها را راهی برای دور نگه داشتن افراد می دانستیم ، در عوض قفلهای وای فای در حال تبدیل شدن به وسیله ای برای باز کردن قفل برای افراد مناسب هستند، در حالی که اجازه می دهند تا نظافتچی ، مادر یا مسئول تحویل بسته های شما، وارد خانه شود.
سارا نلسون می گوید: این قفل ها می توانند استفاده غیر منتظره ای نیز داشته باشند. یکی از دوستان سارا از همسرش جدا شد و به جای اینکه قفل هایش را عوض کند ، همسرش را به راحتی از کاربران اصلی مجاز خود حذف کرد.

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *