Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

3
کف کاذب فولادی چیست؟

کف کاذب فولادی از دو ورق فولادی فرم داده شده تشکیل شده است که با استفاده از جوش نقطه ای به یکدیگر متصل شده و فاصله ما بین با استفاده از نوع خاصی از بتن پر میشود.

کف کاذب فولادی، همانطور که از نامش پیداست از فولاد تهیه و تولید می شود. اصلی ترین قطعه کف کاذب، تایل آن می باشد که جنس تایل ها از فولاد و ابعاد آن نیز ۶۰*۶۰ می باشد.

اگر دنبال کف کاذبی هستید که قدرت تحمل بار بالایی را دارا باشد می توانید از کف کاذب فولادی استفاده کنید زیرا این کف دارای قدرت تحمل بار بالایی می باشد و بیشتر در مکان هایی که در آن جا تردد بالا است از این نوع کف کاذب استفاده می شود.

ساختار کفپوش کاذب فولادی به صورت توپر می باشد به این معنا که کف کاذب فولادی از دو لایه فولاد یکی در بالا و دیگری در پایین استفاده شده و وسط آن بتن سبک و مستحکم تزریق می گردد.

مشخصات کف کاذب فولادی :

مشخصات کف های کاذب فولادی به شرح زیر می باشند:

• ابعاد تایل در کف کاذب فولادی ۶۰*۶۰ می باشد و از جنس فولادی است.
• قابلیت نصب روکش های HPL و PVC را دارند.
• حداقل ارتفاع این کف ۶ سانتی متر و حداکثر ارتفاع آن ۱۶۰ سانتی متر است.
• در هر متر مربع وزن تحمیلی به سازه حدود ۴۲ کیلوگرم می باشد.
• مقاومت وزن تحمیلی در تایل و پایه بالا می باشد.
• تایل ها از نوارکشی دور برخوردار هستند.
• جنس پایه های آن از فولاد است.
• جنس استرینگر آن نیز از فولاد می باشد.

مشخصات کف کاذب فولادی ۶۰*۶۰

در واقع کف های کاذب بر اساس ابعاد تایل ها نیز دسته بندی می شوند. یکی از پرکاربردترین کف کاذب ها در ایران گروه کف کاذب های ۶۰*۶۰ می باشد.

به کف کاذب هایی گفته می شود که اندازه تایل که قطعه اصلی کف کاذب می باشد ۶۰ سانت به صورت طول و عرض باشد.

کف های کاذب ۶۰*۶۰ در دو مدل فولادی و آلومینیوم می باشد، که هر یک ویژگی ها و کاربردهای متفاوتی دارند.

هنگام انتخاب کف کاذب، ابتدا می بایست شرایط آب و هوای محیط، میزان رطوبت و گرمایی محیط، شرایط سازه اصلی ساختمان، حداکثر میزان بار تحمیلی به سازه اصلی، شرایط تردد، میزان بار تحمیلی به کف، ارتفاع مورد نیاز کف کاذب و کاربری آن مورد بررسی قرار گیرد سپس بر اساس ویژگی های هر یک از کف کاذب ها، کف کاذب مناسب انتخاب گردد.

همانطور که در نکات بالا گفتیم، ساختار اصلی کف کاذب های ۶۰*۶۰، از سه قطعه تشکیل شده است که این قطعات شامل: تایل، پایه و استرینگر می باشد. که اصلی ترین قطعه کف کاذب، تایل آن می باشد که هر یک استانداردها و مشخصات خاص خود را دارند.

در واقع کف کاذب های ۶۰*۶۰ از سه اجزای اصلی تشکیل دهنده:

۱- تایل:   تایل کف کاذب فولادی از دو ورق فولادی SD14 که توسط دستگاه های پیشرفته و توسط قالب های خاص فرم داده شده اند ، تشکیل شده اند و توسط جوش های نقطه ای بسیار دقیق بهم متصل شده اند.

پس از اتصال از مکان های مخصوصی و توسط سیستم های پیشرفته با بتن خاصی پر میشوند تا استحکام آن را بالا ببرند.روی این پانل با استفاده از رنگ آنتی استاتیک رنگ آمیزی میشود تا از ایجاد بار ساکن جلوگیری شود.

کفپوش های متنوعی قابلیت اجرا روی این کف کاذب را دارند که بنا بر انتخاب شما استفاده می شوند.

۲- پایه:

پایه های این نوع کف کاذب از ۳ تیکه اصلی تولید میشود که عبارتند از:

  • کفی
  • گلدانی
  • میله رابط

جنس دو جز بالا و پایین آن از آلومینیوم است و جنس میله رابط از فولاد آبکاری شده میباشد.تحمل وزن بالا ، ضد زنگ بودن و قابلیت تنظیم ارتفاع از ویژگی های این نوع پایه می باشد.

۳- و استرینگر:

استرینگر ها برای ثبات بیشتر در هنگام نصب استفاده می شوند و دور تا دور پانل را میگیرند. استرینگر های فولادی به پایه ها پیچ شده و شبکه بسیار منظم و با تلوزانس ناچیزی را ایجاد کرده و باعث ثبات هر چه بیشتر کف کاذب فولادی می شوند .

یک دیدگاه بگذاریددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *